A-Dora Huzurevleri – Özel Bakım Üniteleri, Dragos, Bostancı ve Ataşehir şubelerinde en kaliteli hizmeti vermek için çaba harcıyor.
Bir huzurevi için kalite ne demektir?
Sunulan konaklama olanakları mı?
Bakım Hizmeti mi?
Günlük Etkinlikler mi?
Güzel yemekler mi?
Hangisi? Bu kadar mı?
Bütün bunların hepsini ve daha fazlasını her gün misafirlerimize sunuyoruz.
Ama bizce kalite, sadece sunulan hizmetler ve hizmetlerin niteliği ile ifade edilemez.
Hizmetler keyifle, samimiyetle verilmiyorsa her zaman eksiktir.
Huzurevinde misafirlerimizle içi içe yaşıyoruz; onların sorunlarını anlıyor, yaşadıkları keyifli dakikaları paylaşmayı çok seviyoruz.
Sıkıntılarını, keyiflerini, duygularını anladığınız insanlar dostlarınızdır!
Misafirlerimiz bizim dostlarımızdır. Ailelerinden gelen mesajlara çok önem veriyoruz. Aşağıda bunlara örnek birkaç yazı okuyacaksınız. Bazılarını diğer kurumlara haksızlık etmemek için kısalttık.
Paylaşımlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz.

GAYE OZ ESMERAY VE EKIBINE TESEKKUR

Sevgili annemiz Mualla Erkeller’i alti bucuk yila yakin A-dora Bakimevinde sevgi, sefkat, ilgi ve devamli yenilenen bilgiler ile baktiginiz icin tesekkur etmek istiyorum.

Gaye hanim lider olmak uzere Derya ve Sultan Hemsirelere, Sosyal uzman Dilan ve Aygen hanimlara, anneme yillarca bakan Nursel’e, adlarini tek tek yazamayacagim diger hemsire, yasli bakim teknikerlerine ve bakim elemanlarina tesekkur ediyoruz. Tabii sik sik gelip goren Geriatrist Dr Bilgin Sait ve diger uzman doktorlarin da annemizin bu kadar uzun bir sure hayatta kalabilmesinde rolleri buyuk.

Annemiz A-dora’yi uzun sure evi gibi gordu. Orda arkadaslar edindi. Kimsenin adini ogrenemese de gordugu sefkatin farkinda idi. En onemlisi hic gulmeyen yuzu guldu, eglencelere katildi.

Bizim icin A-dora, huzur ve guven duygusu, her ne olursa olsun annemizin iyi bakilip, beslenecegi, hastalandiginda hemen tibbi yardima ulasabilecegi bir yerdi. Yurt disinda yasayan bir doktor olarak benim icin en uygun cozumdu. Gaye hanim ve ekibi dunyanin neresinde olursak olalim bizi bulup annemizin durumundan haber etti. Bizim istedigimiz sekilde tetkik ve tedavi ettirdi. Sonuclarini ulastirdi. A-dora’ya istedigimiz her saatde buyuk bir rahatlikla geldik, karnimiz ac ise doyurulduk. Gaye hanim kiz kardesimiz gibi oldu. Onun basarilari bize gurur verdi.

Annemizi 92 yasinda sonsuz yolculuga ugurladik. Eminim kendisi de butun yazdiklarima katilirdi.

Sevgilerimle,

Dr Feza Erkeller-Yuksel
Ic Hastaliklari Uzmani ve Romatolog
19.11.2018, Londra

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İstanbul
Özel Huzurevleri Birimi
Annemin mevcut rahatsızlıklarının artması nedeniyle evde bakımın yetersiz kaldığı bir zamanda, A-DORA Huzurevi ve Özel Bakım Ünitesi Ataşehir Yöneticisi Ayşe Fidan hanım ile tanışmam büyük bir şans oldu. A-DORA Huzurevi ve Özel Bakım Ünitesi Yöneticisi Ayşe Fidan hanım ve Ekibi annemin bu zor günlerinde rahat ve huzurlu olmasına yardım ettiler. Bakımını mükemmel bir şekilde sağladılar. Profesyonel bir ekip olarak yaşam desteği verdiler.
Annemi maalesef kaybettim. Hayatının son döneminde A-DORA Huzurevi ve Özel Bakım Ünitesi Yöneticisi Ayşe Fidan hanımın Ekibi ile beraber sağladığı destekle annemin yaşam kalitesini kısmen de olsa iyileştirebilmiş olmak benim için büyük avuntu kaynağıdır.
A-DORA Huzurevi ve Özel Bakım Ünitesi Ataşehir Yöneticisi Ayşe Fidan hanıma ve Ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır.
Biriminize de ayrıca teşekkür ederim.
Saygılarımla,

Yeşim Acar

(…)

Ben çok şanslıyım ki gerçek bir bakımevi olan ve beklentilerimin çok ötesinde olan A-Dora Bakımevinde annem için yer bulduk.(…)’dan sonra A-Dora’yı anlatmak A-Dora’ya haksızlık çünkü gerek demans hastası ve yaşlı bakımı konusunda hem sahibi Aynur hanımın hem yöneticilerinin hem de personelinin bilgisi, uzmanlığı, kalitesi, gerekse ortamın temizliği, bakımdaki profesyonellikleri, yemekleri vb hiçbir şeyi kıyaslamak mümkün değil. Yalnızca hasta bakımı değil, baktıkları insanları mutlu etmek onlara daha kaliteli bir yaşam sunmak için en ince ayrıntılar sahibinin ve yöneticisinin titiz kişiliğine uygun olarak ince ince hesaplanmakta. Annem Adora’ya geldikten sonra adapte olmakta en ufak sorun yaşamadı. Gelir gelmez sakinleştirici ilacı overdoz’dan normale döndü ve bir iki gün sonra da azaltıldı (annem önceki 8 ay 150mg seroquel alırken artık 100mg alıyor). Hemen yapılması gereken kan vb ölçümler yapıldı ve ona göre diğer sorunları ile ilgili de ilaçları ayarlandı. Annemde en ufak agresiflik kalmadı. Dedike bakıcısı varkenkinden çok daha güzel bakılıyor. Bakıcılar, temizlik personeli, aşcısı, yöneticisi hepsi mükemmel. Profesyonel oldukları kadar bir o kadar insancıl ve sevgi dolular. Oğluma şimdiden söyledim. Alzheimer olursam gitmek istediğim tek yer Adora 🙂

Saygılarımla,

Bahar Önderol

Teşekkür ediyorum,
Çok emeğiniz var annemde. Kendini iyi, mutlu ve değerli hissetti 3 yıl boyunca.
Her görüşmemizde derdim ona “Ne şanslıyız değil mi anne? Böyle bir evimiz var, böyle terasımız, böyle manzaramız, böyle de bir bahçemiz…” Hep onayladı beni, kah başıyla, kah sözüyle.
Emek kalitesi, bakış açısı değeri, bakım ve tedavi yüksekliği, yer ve çevre güzelliği gibi özellikler bir arada zaten ender buluşabilecek ölçütlerken bir yandan da annemi ve tüm sakinlerinizi ailenizin en değerli üyesi gibi neşe ve coşkuyla sevebilmeniz kolay açıklanabilir ya da normalleştirilebilir bir olgu değil benim için.
Siz annemi neredeyse benim kadar nasıl sevebildiniz?
Teşekkür ederim.
Ancak aile içi ilişkilerde verilebilecek manevi destekler vererek sizi ailem gibi hissetmemi nasıl sağlayabildiniz?
Teşekkür ederim.
Ve bilhassa tüm çalışanlara, teknik ekibe yüreğimin derinliklerinden teşekkür ediyorum. Elleri yürekleri dert görmesin.
İyiliklerle görüşmek üzere…

Banu Altınay Güntekin

Bilimsel birikimi üst düzey bu Kuruma biz de annemizi emanet ettik ve tüm söylenenleri gerçek olarak yaşıyoruz. Zaten tüm kurumları gezerken fark ediyorsunuz farkı, sonrası gönül rahatlığı. Zincirin tüm şubeleri için geçerli bu söylediklerim. Çünkü hem bir evlat ve de tıp doktoru olarak çok büyük bir dikkat ile gezip inceledim alternatifleri.. Ve annem için Adora’yı seçmekten çok mutluyuz şimdilerde. Emeklerinize sağlık Aynur Hanım, Ayşe Hanım, Gaye Hanım ve tüm çalışanlarınızın..

Serkut Yalçın