Demanslı bir hastanın semptomları zamanla kötüleşir. Her gün daha fazla bakıma ve desteğe ihtiyacı olur. Bu nedenle bir huzurevine taşınmak ihtiyaçlarının daha iyi karşılanacağı anlamına gelir.
Bir yakınınızın demans ile mücadelesine destek olurken bu kararı vermek zor olacaktır. Ancak huzurevine taşınmanın birçok olumlu yönü olacağını unutmamak gerekir.
Örneğin;
1. Profesyonel bir ekipten 24 saat destek
2. Demans hastaları için güvenli bir yerde olduğunu bilmek
3. Hastanın diğer huzurevi sakinleri ile sosyal aktiviteler yapabilme olanağı

Huzurevi’ne Taşınmaya Karar Vermek
Buna bazen demans hastasının kendisi karar verebilir. Ancak demans olan bir kişi genellikle karar verme yetisine sahip değildir. Kişi üzerinde vekalet sahibi olanlar onun için en iyisinin bu olacağını bilmeli ve ona göre karar vermelidirler. Gerekirse demans hastası ile konuşarak ikna edilmelidir.
Daha sonra bir hazırlık aşaması olacaktır. Bu aşamada gerekli yerliliğe sahip huzurevi bulunur
Doğru Huzurevi
Bir huzurevine gittiğinizde kendinize etrafa bakmak için bir süre tanıyın. Yöneticiler ve personelle zaman geçirin. Hatta neleri kontrol edeceğinize veya soracağınıza dair bir listenizin olması da iyi olacaktır.
Listenizde, huzurevi’nin yeterliliği, personelin yaklaşımı, huzurevi sakinlerinin mutluluğu, konforu ve huzurevi ile aileler arasındaki ilişkiye dair soruların olmasında fayda vardır.

A-Dora Huzurevleri – Özel Bakım Üniteleri
• Bir huzurevi için çok uygun konumdaki şubeleri
• Huzurevi sakinlerinin en iyi hizmeti almasını sağlayacak alt yapısı
• Demans ve Alzheimer hastalarının keyifle katılabileceği etkinlikleri
• Profesyonel ve saygılı personeli ile
Yanınızdadır.
Kaliteyi hissedeceksiz!