Hepimizin yaşayacağı bir gerçekliğin adı; yaşlılık.
Geçen yıllar insandan tabii ki çok şey götürüyor. Sağlık sorunlarına daha açık hale getiriyor ve en önemlisi bazı sevdiklerini de alıp götürüyor. Ama aynı zamanda daha akılcı çözümler üretebilen, daha iyi kararlar verebilen bireyler haline de getiriyor.
Her yıl Mart ayının 3. haftasının Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutlanması, geçen yılların sayısından ziyade tecrübeleri ve birikimleriyle hayatımızı yaşanabilir hale getiren yaşlılara yetersiz ama ince bir selamdır.
A-Dora Huzurevleri – Özel Bakım Üniteleri Alzheimer, Demans, Parkinson, İnme gibi daha çok belli yaşın üzerindeki bireylerin karşılaştığı geriatrik rahatsızlıklar konusunda uzmanlaşmış bir kurum.
Her zaman belirttiğimiz gibi, huzurevi olarak olağan hizmetlerimizi en kaliteli şekilde sakinlerimize sunmanın yanında kendimizi sürekli yeniliyoruz. Bulunduğumuz yerle yetinmiyoruz, öğrenmenin ve doğruları uygulamanın heyecanını yaşıyoruz.
Bostancı Şubemizin yöneticisi Sn. Dr. Öğr. Üyesi Gaye Öz Esmeray buna iyi bir örnek.
Marmara Üniversitesi tarafından Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle düzenlenen, “Yaşlı Sağlığı ve Hemşirelik” konulu konferansa katılan Sn. Esmeray, başarılı geçen konferansın sonunda bir plaketle ödüllendirildi.